www.indirmedenizleyin.com sitesinde 2000'den fazla film sizleri bekliyor.

ASLAN DAR DOKUMA

( Yüksek Kalite )

Arslan dar dokuma, 1994 yılında ticari hayatına aslan kâğıtçılık ismi ile başlamıştır. Çalışma alanları, kâğıt ürünleri ve ambalaj malzemelerin satışı olan firma, 2004 yılında üretime geçmiştir. Aynı zamanda Aslan tekstil adı ile 2005 yılında dar dokuma ürünlerinin üretimine başlamıştır. Firma üretim kalitesi sayesinde hızlı bir yükselişe geçmiştir. Müşteri memnuniyetinin yanında, birde güler yüzü sayesinde piyasadaki konumunu yükseltmiştir. Hızlı üretim potansiyeli ve güvenilir hizmet anlayışı ile üretim hayatına devam etmektedir. Günümüz teknolojisi ile üretilmiş ekipmanları ve alanında uzman çalışma arkadaşları ile hizmet veren Aslan dar dokuma, ihracatta da başarıyı yakalamıştır. Birçok dar dokuma ürünlerinin imalatını ve satışını yapmaktadır. Özellikle ambalaj aksesuarlarının tasarımında kullanılan saten, grogren, şifon ve şeritler gibi malzemeler üzerinde çeşitli baskılar yapmakta ve yine bu şeritlerden lastikli kurdele ve fiyonklar kullanılarak değişik modeller tasarlamaktadır.

FİYONK TASARIMLARI
Evde bayanlar tarafından kolayca yapılan fiyonk tasarımı, çeşitli kurdele ve kumaşlar kullanılarak tasarlanmaktadır. Fiyonk tasarımları genel olarak, objelerin süslenmesi ve estetik görünümlerinin artması için yapılan bir çalışmadır. Fiyonk, ekonomik yönden hem ucuz hem de şık bir tasarıma sahiptir. Yapımında kullanılan malzemeler hemen hemen her yerde bulunabilir ve ortaya sıra dışı modeller çıkarılabilir. Aynı zamanda insanların değişik fikirleri ve el becerisi ile daha farklı boyuta taşınılabilir. Yani fiyonk tasarımları, kişisel becerilere göre farklı modellere dönüştürülebilir. En önemli yanı ise, bu tasarımların yapımı herhangi bir profesyonellik gerektirmemektedir. Yani herkes tarafından kolayca yapılabilmektedir. Değişik fikirlerin bir arada buluşmasını sağlayan fiyonk tasarımları, sektörde meslek olarak ta karşımıza çıkmaktadır. Özellikle tasarımcılar ve tekstil firmaları tarafından da üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Aynı zamanda nikah şekerlerinin ve düğün davetiyelerin tasarımlarında da kullanılmaktadır. Yani estetik görünümünün bir hayli şık olmasından dolayı, bayanlar tarafından birçok alanda kullanılmaktadır. Önemli bir ayrıntı ise, fiyonkların bağlanış şeklidir. Estetik şıklığının daha fazla ön plana çıkması için söz konusu fiyonkların kurallara uygun bir şekilde bağlanması gerekir. Fiyonk tasarımlarının kullanım alanları sadece hediyelik ve davetiyeler ile sınırlı değildir. Aynı zamanda elbiselerde, ayakkabılarda, kutularda ve örgülerde de kullanılmaktadır.

TASARIM İŞLEMLERİ
Öncelikle tüller istenilen boyutlarda kesilmektedir. Fiyonk kısmının oluşması için belli bir miktar kurdele gerekmektedir. Hazırlanan malzemelerden sonra ilk işlem tülün alt ve üst kısmı bir araya gelebilecek şekilde katlanmasıdır. Daha sonra katlanan tülün, tam orta kısmına gelecek şekilde sağ taraftan sol tarafa doğru aynı işlem yani katlama işlemi tekrar uygulanmaktadır. Katlama işleminde dikkat edilmesi gereken ayrıntı ise, katlanan yerin, tülün tam orta kısmında bitmesidir. Böylece tasarımın estetik şıklığı da arttırılmış olur. Daha sonraki adım ise sol tarafın tam uç kısmına gelecek şekilde tekrar katlanmasıdır. İşlemin devamında oluşan bölümlerin uçlarının bir daha katlanmasıdır. Diğer bir işlem ise hazırlamış olan kurdeleyi, tülün tam orta kısmına bağlanması ve ön kısımda kalan kurdele açık bırakılmalıdır. Fakat dikkat edilmesi gereken konu ise, kurdelenin doğru bir şekilde ve tülün arka kısmından bağlanmasıdır. Tüm bu işlemler uygulandıktan sonra, fiyonk tasarımı da tamamlanmış olmaktadır.
Aslan dar dokuma tarafında tasarlayan Fiyonklar inceleyin

Hızlı Nakit Kredi - Bankaların kredi ve kredi kartları hakkında güncel bilgiler yer alıyor

Önceki Film << Sonraki Film >>

ASLAN DAR DOKUMA FILM BILGILERI

ASLAN DAR DOKUMA

Filmin Türü: Fragmanlar

İzlenme : 4Eklenme Tarihi : 12 Mart 2018 6:53
Pembe Sihir - Güncel Kadın Sitesi
YORUMLAR
 


anlik film izleme sayisi