www.indirmedenizleyin.com sitesinde 2500'den fazla film sizleri bekliyor.

Gladyatör Türkçe Dublaj Seyret

( Yüksek Kalite )

Hızlı Nakit Kredi - Bankaların kredi ve kredi kartları hakkında güncel bilgiler yer alıyor

Önceki Film << Sonraki Film >>

Gladyatör Türkçe Dublaj Seyret FILM BILGILERI

Gladyatör Türkçe Dublaj Seyret

Film Roma İmparatorluğunun en parlak dönemini yaşatan Marcus Aurelius’un kral olduğu dönemde çok başarılı bir asker olan Maximus’un yaşadığı macera ve dramatik hayat hikayesini bizlere anlatıyor.Film, bir çok ödül kazanmış baş rolünde Russell Crowe gibi usta bir ismi barındırıyor.

Filmin kahramanı Maximus Decimus Meridius’un hayatı ayrıntılarıyla anlatılıyor. Maximus Decimus Meridius’un karakteri, İspanya’nın Roma eyaletinde başlayan askeri kariyerinde kendisini cesareti ve hırsıyla öne çıkartarak Roma generalliğine kadar yükseldi. Generalliğiyle birlikte Roma İmparatorluğuna altın çağını yaşatmıştır. Bir savaşından da zaferle ayrılarak tek hayali olan evine dönerek ailesine kavuşmak umuduyla yaşamaktadır. Roma İmparatoru’nun kızı Lucilla general Maximus’a karşı ilgi göstermesinden dolayı generali her zaman destekler. Roma İmparatoru Marcus Aurelius’un Maximus’a önemli bir görev vermesiyle olaylar karışır. İmparatorun oğlu Commodus, generale verilen görevin başarıyla yerine getirilmesi sonucundu kendisine kalacak olan iktidarın elinden alınacağı şüphesiyle generalin ailesinin öldürülmesi için emir verir. İmparator Marcus Aurelius oğlu Commodus’u yanına çağırır ve kendisinin imparator olmayacağını, imparatorluk görevini General Maximus’a devredeceğini söyler. Commodus, kıskançlık ve öfke krizlerine girer. Babasının bu kararını değiştirmek için uğraşsada babasının kararı kesindir. Commodus da imparatorluğu General Maximus’a bırakmamak için öfke dolu bir şekilde babasını öldürür. General Maximus sevgili imparatorunun öldürüldüğünü öğrenince dehşete düşer ve onu Commodus’un tahta sahip olmak için öldürdüğünü anlar. Maximus, Commodus’un çabalarına rağmen öldürülmekten kurtulur. Daha sonra general, Commodus’un emriyle gladyatörler arenasına sürgün edilir. Gladyatör olarak başarılı bir savaşçı olduğunu da kanıtlamış olur. Maximus, arenadan kaçmayı başarır ve İspanya’daki ailesini kurtarmak için çaresizce İspanya’ya gitse de eşinin ve oğlunun çarmıha gerilmiş ve yanmış cesetlerini görür.

Filmin Türü: 2000, Aksiyon, Dövüş, Dram, Editör Tavsiyesi, Efsaneler, Genel, imdb 250, Kült, Macera, Savaş, Tarih, Türkçe Dublaj, Yabancı

İzlenme : 219

Yapım Yılı: 2000

IMDB Puanı: 8.5

İndirmedenizleyin Puanı: 9

Yönetmeni: Ridley Scott

Oyuncuları: Connie Nielsen, Joaquin Phoenix, Russell Crowe

Eklenme Tarihi : 18 Haziran 2016 7:05

Etiketler: , ,

Pembe Sihir - Güncel Kadın Sitesi
YORUMLAR
 


anlik film izleme sayisi